Rokytnice bude poprvé na turistické mapě

*  moh - 24.3.2012

ZADNÍ ROKYTNICE – Poslední změny v terénu a v mapových dílech si dnes v sobotu 24. března ověřoval na Hruboskalsku Ing. Jan Prášil z Jičína. Jeho firma KARTOGRAFIE HP Jičín chystá vydání nejnovější mapy Hruboskalska. Bude to první turistická mapa, která přinese informace o místních jménech Zadní a Horní Rokytnice. A tak mapa mimo jiné pomůže k orientaci návštěvníků Českého ráje. Ve středu 28. března o tom bude jednat zastupitelstvo obce.

„Bude to detailní mapa Hruboskalského skalního města v měřítku 1: 8 000,“ vysvětluje autor díla Jan Prášil. „ Budou tam mimo jiné vyznačené všechny naučné turistické stezky i umístění jejich tabulí, upravili jsme rozcestníky, jejich názvy a také jejich umístění v terénu.“

A právě rubová strana mapového díla přináší poprvé nejnovější změny v terénu a historické souvislosti. Například Horní Rokytnice je nejstarší částí obce Hrubá Skála, vždyť už roku 1323 je uváděn jakýsi Beneda de Rokitnycze. A Zadní Rokytnice se rozrůstá kolem silnice na Trosky, kde je velká frekvence turistů. V samotném terénu dosud schází její označení, dopravní inženýr má k požadavku obyvatel zatím odmítavé stanovisko!

„Ano, na druhé straně je umístěný výřez z velké mapy o měřítku 1: 50 000 s vymezením území zhruba od TROSEK po Turnov. A do této mapy právě poprvé zaznamenáme místní jména jako - Zadní a Horní Rokytnice,“ dodává inženýr Prášil.

Příští týden půjde turistická mapa HRUBOSKALSKO do tisku a po Velikonocích se objeví v distrubuci, třeba v informačních centrech a jinde.
(moh)

Jan Prášil je na parkovišti s pracovní mapou, na levé ruce má velmi přesný navigační družicový přístroj. Nezobrazuje mapový výřez ale jen přesné souřadnice místa.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Tento článek byl převzat dne 21.9.2019 17:22:46 z Internetového serveru RajNet.cz
--------------------------------------------------------------------------------------------